Ząbki, ząbki - jaki jest piekny uśmiech?




Witam, witam, u mnie nieciekawa pogoda, nie cierpię jesieni, zimy, nawet za wiosną nie przepadam.
 Ale dzisiaj chciałam pomówić o innym temacie. Piękny uśmiech? To pewnie dla każdego coś innego. Ja mam dosyć duże zęby i zawsze miałam bardzo duże, górne jedynki. Kiedyś, jako młodsza osoba postanowiłam, że w przyszłości zrobię sobie tzw. Hollywoodzki uśmiech. Aby uzyskać takie zęby wykonujemy licówki, które są naklejane na nasze zęby i są wykonane z porcelany. W tej chwili można wykonać licówki również ze stali dentystycznej, ale jest to mniej trwałe i mniej ekskluzywne, co się z tym równa jest tańsze. Koszt tańszej wersji jednego zęba jest w granicach 400-500zł a koszt licówki porcelanowej jednego zęba to 3000-3500 zł. Różnica jest ogromna, ale efekt również. W tej chwili nie zależy mi już na tym, zdałam sobie sprawę, że najbardziej naturalna jestem najlepsza. Parę lat temu marzyły mi się przeróżne operacje plastyczne – powiększanie ust, biustu i inne upiększania. W tej chwili zależy mi po prostu na zadbanym wizerunku mojej osoby, ale nadal naturalnym. Jednak chciałam wam dzisiaj powiedzieć o tym, że bardzo delikatnie przypiłowałam te dwie górne jedynki. Jest to zmiana bardzo minimalna, ale jednak wygląd zębów jest inny i dla mnie jest perfekcyjny. Nadal cieszę się, że są to moje naturalne zęby i mam nadzieje, że jeszcze przez wiele lat będą mi służyć. Regularnie chodzę do dentysty i je badam, wiem, że wiele osób boi się stomatologa, ale wierzcie mi, że jeśli znajdziecie odpowiedniego to nie ma potem żadnego strachu a sama przyjemność. Myje ząbki dwa razy dziennie pastą żelową i do tego nitkuje. Pamiętajcie, że też zbyt częste mycie doprowadza do zdarcia szkliwa. Ja niestety kiedyś popełniałam błąd i używałam past wybielających. Niestety jakiekolwiek wybielanie jest szkodliwe, ponieważ po paru latach struktura naszego zęba jest zniszczona od wybielania. Kiedyś faktycznie chciałam mieć bardzo białe zęby, ale również zdałam sobie sprawę, że jest to już sztuczny kolor, a teraz mam piękny naturalny swój kolor. Jednak pasty wybielające są powierzchowne i tak naprawdę zęby są jaśniejsze, ale tylko wtedy, gdy ją ciągle używamy. Niestety powoduje ta pasta to, że zęby stają się nadwrażliwe. Ja obecnie mam problem z jedzeniem zimnego, ciepłego. Przestałam używać i czekam aż one się zregenerują, a przyznam wam, że jestem szczęśliwa, że zrozumiałam tak wiele rzeczy odnośnie tego, że naturalnie wyglądamy zawsze najlepiej, najprawdziwiej.

Mam nadzieję, że wpis się podobał, jeśli macie problemy z zębami to zgłoście się do lekarza on na pewno wam doradzi i pomoże. A wy coś już robiłyście z zębami? Jakieś też piłowania, wybielanie a może licówki? Chwalcie sie ;) 

Do miłego!

Wiki

Komentarze

 1. Nosiłam kilka lat temu aparat. Efekt mnie zadowolił.

  http://the-rockferry.pl/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super, też myślałam o aparacie gdyż mam lekko krzywą jedynkę, ale stwierdziłam potem, że nie jest to aż takie problematyczne :)

   Usuń
 2. Oj licówki mi się marzą od dłuższego czasu. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja na razie nic nie robię z zębami poza regularnymi wizytami u dentysty, na razie też nic nie planuję. Masz bardzo ładny uśmiech :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja jedynie co z żebami robiłam upiększajacego to aparat na zeby :* Buziaczki

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty