Blogmas 2020. Top 5 filmów do obejrzenia przed świętami

Dzień dobry 😀, dziś mamy pierwszy grudnia a więc zaczynamy nasze wspólne, Blogmas 2020, czyli wspólne odliczanie do świąt. Codziennie będziemy zamieszczać dwa posty na dany temat jeden ode mnie drugi od Wiktorii. Na dziś wybrałyśmy sobie bardzo przyjemny (jakby tematy świąteczne mogły być nie przyjemne) temat, mianowicie pomówimy sobie trochę o filmach.

Oto moje Top 5 filmów, które uwielbiam oglądać w grudniu. Uwaga... Kevina nie ma na tej liście został sam w domu.

1.      „Zimowa opowieść” 2014

Film, który o dziwo wyniosłam ze szkoły, trafił w moje serce tak mocno, że w ciągu tygodnia obejrzałam go 3 razy. Piękna i wzruszająca opowieść o sile miłości. Fabuła filmu umiejscowiona jest w Nowym Jorku pod koniec XIX wieku. Złodziej Peter Lake (Colin Farrell) odszedł od swojego szefa i postanowił działać na własną rękę, w tym świecie nie można jednak po prostu odjeść. Za Peterem ciągnie się pościg. Pewnego dnia, plądrując kolejny dom, spotyka jego piękną, ale i śmiertelnie chorą mieszkankę, Beverly Pen (Jessica Brown Findlay). Miedzy bohaterami od samego początku rodzi się wielkie uczucie, miłość sprawiająca, że chciałoby się zatrzymać czas.

„Zimowa opowieść” to film opowiadający piękną historię pełną świątecznych cudów.

2.      „Zamki na lodzie” 2010

Remake filmu Zamki na lodzie z 1978. Opowiada on drogę do kariery genialnej młodej łyżwiarki Lexi (Taylor Firth). Podczas lokalnych zawodów w łyżwiarstwie figurowym zauważa ją popularny trener, daje on Lexi możliwość do treningów wśród najlepszych i wstęp na drogę do międzynarodowej kariery, wszystko jednak przerwa tragiczny wypadek, to po nim dziewczyna odkrywa, co a raczej, kto jest najważniejszy w jej życiu.

Nie wiem jak wy, ale ja uwielbiam filmy o łyżwiarstwie, jest coś pięknego i niesamowitego w tym sporcie.

3.      „Świąteczny książę” 2017

Netflixowa produkcja, w której spełniają się marzenia młodej dziennikarki. Amber (Rose McIver) pracuje pod przykrywką, jako guwernantka księżniczki Emily (Honor Kneafsey) na dworze królewskim Aldovii. Tak naprawdę ma przygotować reportaż o rodzinie królewskiej, niespodziewanie jednak wplątuje się w królewską intrygę, co zbliża ją do następcy tronu księcia Richarda (Ben Lamb). Możecie sobie tylko wyobrazić jak zakończy się ta sytuacja.

4.      „Randki od święta” 2020

Kolejna Netflixowa produkcja tym razem bardzo świeża, bo tegoroczna. Samotne spędzanie świąt jest straszne a wiecie, co jest czasami nawet gorsze? Spędzanie ich, jako jedyna osoba w rodzinie, która nie ma partnera i wtedy przy stole zaczyna się magia. Te wszystkie pytania a kiedy, a może trzeba ci kogoś znaleźć. Bohaterowie tej komedii znaleźli na to sposób- para od święta. Spotykają się tylko w święta, by udawać, że są razem i uwolnić się od denerwujących krewnych, ale co się stanie, jeśli któraś strona poczuje coś więcej? Sprawdźmy czy taki „związek” ma szanse przetrwać?

5.      „Zmierzch” i wszystkie pozostałe części

Nie, nie przewidzieliście się polecam Zmierzch, jako świąteczny film, ale to, dlatego, że mam niezwykły sentyment do tej historii i co roku właśnie w okresie świątecznym wyciągam to moje guilty pleasure i oglądam go ponownie. Dlatego bardzo kojarzy mi się ten film ze świętami.

A Wy macie jakieś filmy, które „katujecie”, co roku? Dajcie znać w komentarzach.

Komentarze

  1. Ja w tym roku oglądam praktycznie codziennie jakis świąteczny filmz netflixa haha :D
    rilseeee.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam w planach obejrzeć Randki od święta :D

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty