Chanel i Dior pukają do naszej stolicy


Pamiętacie jak stolica Polski wyczekiwała otwarcie butiku domu mody Hermes? Już niedługo będziemy mogli przeżyć podobną sytuację. Według doniesień „Rzeczpospolitej” na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie mają powstać sklepy Chanel i Dior i to jeszcze w tym roku!
Przedstawiciele marek jeszcze nie potwierdziły oficjalnie przybycia do naszej stolicy. Tłumaczy to Katarzyna Lemańska, dyrektor wynajmu i marketingu H.E.S.A:
„Ze względu na obowiązujące klauzule poufności nie udzielamy informacji na temat statusu negocjacji z kolejnymi markami, które pojawiają się w Europejskim Boutique. Ponadto mamy w zwyczaju pozostawienie tego przywileju, jakim jest ogłoszenie ekspansji marki, po stronie naszych najemców.”

Chanel i Dior to jedne z najsłynniejszych marek modowych, jak i luksusowych. Sklepy tych marek możemy spotkać w wielu wielkich miastach na całym świecie. A rzeczy możemy nabyć tam nawet za kilkadziesiąt tysięcy złoty.

Hotel Europejski, w którym mają powstać butiki został otwarty w czerwcu 2018 roku, po całkowitym remoncie, stał się oznaką prestiżu. W hotelu nocowały gwiazdy takie jak Bon Jovi oraz The Rolling Stones. Sklep Hermes zadebiutował w nim 27 listopada 2019 roku. W tej samej przestrzeni działa także włoski salon odzieżowy Brunello Cucinelli oraz znany producent zegarków W.Kruk Rolex. Obyśmy jak najszybciej doczekali się nowych sklepów.

Chanel:

 Wszystko zaczęło się od Coco Chanel, czyli Gabrielle Bonheur Chanel (ur. 19 sierpnia 1883 w Saumur we Francji, zm. 10 stycznia 1971 w Paryżu). Od 1915 roku rewolucjonizowała damską modę, lansując ubrania o prostych sportowych fasonach oraz pozbawione ozdób krótkie suknie, stając się na sześć dziesięcioleci ikoną paryskiej haute couture. W 1921 roku stworzyła popularne do dziś perfumy – Chanel No. 5. Od 1983 do śmierci w 2019 firmą Chanel kierował niemiecki projektant Karl Lagerfeld.
Chanel S.A. to francuska prywatna firma należąca do Alaina Wertheimera i Gérarda Wertheimera, wnuków Pierre'a Wertheimera, który był wczesnym partnerem biznesowym Coco Chanel.
Dom Chanel (Chanel S.A.) powstał w 1909 r., Kiedy Gabrielle Chanel otworzyła sklep młynarski przy 160 Boulevard Malesherbes. Jako projektantka mody Coco Chanel dbała o kobiecy gust elegancji w stroju, z bluzkami i garniturami, spodniami i sukienkami oraz biżuterią (kamień szlachetny i biżuteria) o prostym designie, która zastąpiła bogatą, przeprojektowaną i zwężającą odzież i akcesoria mody XIX-wiecznej. Marki produktów Chanel zostały uosobieniem męskich i żeńskich modelek, idoli i aktorek, w tym Inès de La Fressange, Catherine Deneuve, Carole Bouquet, Vanessa Paradis, Nicole Kidman, Jackie Kennedy, Anna Mouglalis, Audrey Tautou, Keira Knightley, Kristen Stewart , Pharrell Williams, Cara Delevingne i Marilyn Monroe.
W sklepach Chanel znajdziemy wiele rodzajów ubrań, ale również perfumy, biżuterię, kosmetyki, zegarki. Jednak ciekawostką jest to, że do Chanel należy również winiarnia.



Dior:

Christian Dior SE, powszechnie znany jako Dior, to francuska firma zajmująca się dobrami luksusowymi, kontrolowana i kierowana przez francuskiego biznesmena Bernarda Arnaulta, który kieruje także LVMH, największą na świecie grupą luksusową.
Dom Diora został założony 16 grudnia 1946 r. w „prywatnym domu” przy 30 Avenue Montaigne w Paryżu. Dior otrzymał wsparcie finansowe od bogatego biznesmena Marcela Boussaca. Boussac początkowo zaprosił Diora do zaprojektowania dla Philippe'a i Gastona, ale Dior odmówił, chcąc zacząć od nowa pod własnym nazwiskiem, zamiast ożywić starą markę. Dior zrewolucjonizował przemysł perfumeryjny, wprowadzając na rynek bardzo popularne perfumy Miss Dior, nazwane na cześć Catherine Dior (siostra Christiana Diora).
Śmierć głównego projektanta opuściła Dom Diora w chaosie, a dyrektor generalny Jacques Rouët rozważał zakończenie działalności na całym świecie.  Aby ponownie podnieść markę, Rouët awansował 21-letniego Yvesa Saint-Laurenta na stanowisko dyrektora artystycznego w tym samym roku. Laurent dołączył do rodziny House w 1955 r. po tym, jak sam został wybrany przez pierwszego projektanta na stanowisko pierwszego i jedynego głównego asystenta. Laurent początkowo okazał się najwłaściwszym wyborem po debiucie swojej pierwszej kolekcji dla Diora, w 1958 r. Ubrania były starannie wykonane i miały idealne proporcje jak u Diora z tych samych wykwintnych tkanin, ale ich młody projektant uczynił je bardziej miękkimi, lżejszymi i łatwiejszymi w noszeniu. Saint Laurent został okrzyknięty bohaterem narodowym. Ośmielony sukcesem, jego projekty stały się bardziej odważne, a ich kulminacją był Beat Look z 1960 r. Zainspirowany egzystencjalistami w kawiarniach i klubach jazzowych Saint-Germain des Près. Artystyczny wygląd z 1960 roku był ostro krytykowany, a jeszcze bardziej w „Women's Wear Daily”. Marcel Boussac był wściekły, a wiosną, kiedy Saint Laurent został wezwany do wstąpienia do armii francuskiej - co zmusiło go do opuszczenia Domu Dior - zarząd Dior nie wniósł sprzeciwu. Saint-Laurent odszedł po ukończeniu sześciu kolekcji Diora.

A wy nie możecie się doczekać otwarcia? Czy może jednak jest wam to obojętne?

Wiki :)

Komentarze

  1. ja raczej nie jestem zainteresowana tymi markami :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Oo szczerze to rzadko słyszę takie odpowiedzi :) miłego!

      Usuń
  2. Hehe, robiłam na francuski filmik o Chanel więc znam jej biografię. Fajnie, że będą w Polsce te marki, czy to oznacza, że u Polaków lepiej jest z zarobkami? Ja niestety nie lubię kupować takich drogich rzeczy, więc nie skorzystam :(

    Pozdrawiam :)
    zpolskidopolski.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mam nadzieję, że poprostu Polska się rozwija :) Miłego dnia!

      Usuń
  3. Super, że te sklepy zawitają do Polski. :) Inspirujące i wyjątkowe produkty, ale cenowo zdecydowanie nie dla mnie.

    OdpowiedzUsuń
  4. Na pewno osoby bogatsze skorzystają z oferowanych produktów wiodących, światowych marek :)
    Pozdrawiam serdecznie!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty